Kalkulatory  /  Wykresy funkcji  /  Kontakt  /  Dodaj kalkulator

  
Ukryj ⇧     Odkryj ⇩

Nazwy cząsteczek - związki jonowe wieloatomoweZadaniem poniższego kalkulatora jest pomoc w określeniu nazw jonów wieloatomowych.


Aby uzyskać wynik wybierz jony dodatnie i jony ujemne.
Nazwy cząsteczek - związki jonowe wieloatomowe

Jony dodatnie


Jony ujemne
Przydatne Informacje

Cząsteczka (molekuła) – neutralna elektrycznie grupa dwóch lub więcej atomów utrzymywanych razem kowalencyjnym wiązaniem chemicznym. Cząsteczki różnią się od cząstek (np. jonów) brakiem ładunku elektrycznego. Jednakże, w fizyce kwantowej, chemii organicznej i biochemii pojęcie cząsteczka jest zwyczajowo używane do określania jonów wieloatomowych.

W teorii kinetycznej gazów pojęcie cząsteczka często jest używane do opisu gazowej cząstki bez względu na jej budowę. Według tej teorii gazy szlachetne składają się z cząsteczek, pomimo że składają się z pojedynczego, niezwiązanego wiązaniem chemicznym atomu.

Cząsteczka może się składać z atomów jednego pierwiastka, jak np. tlenu (O2) lub różnych, jak np. woda (H2O). Atomy i struktury powiązane wiązaniem niekowalencyjnym, takim jak wiązanie wodorowe lub wiązanie jonowe ogólnie nie są traktowane jako pojedyncze cząsteczki.
Z kalkulatora korzystano 5918 razy.


Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego kalkulatora.
Bądź pierwszy !!!

Skomentuj


?
? ?
?
Oceń kalkulator:

C
M+
M-
MR
log
10x
MS
MC
ex
ln
sin
cos
tan
π
1/x
x!
xM
(
)
exp
7
8
9
÷
4
5
6
×
1
2
3
-
0
·
=
+         Polityka prywatności  |   Regulamin / Warunki korzystania          calcoolator.pl  © MMXV  
Copyright Calcoolator.pl